Čo je to virtuálna realita

Novodobá technológia, ktorú si treba vyskúšať

Princíp virtuálnej reality

Po nasadení VR headsetu na hlavu a uchopení ovládačov do rúk sa ocitnete vo virtuálnom priestore zväčša 3x3m. V tomto priestore sa budete môcť pohybovať a budete vidieť úplne iný svet. Môžete otáčať hlavou, použivať ruky a nohy. Taktiež sa môžete prechádzať alebo si čupnúť.

Ako funguje virtuálna realita ?

Virtuálna realita určená pre herné PC a herné notebooky je najdrahšia z kategórií VR, ale poskytuje najlepší zážitok. Používame HTC Vive, najlepší a najdrahší VR headset. HTC Vive bol vytváraný na používanie v priestoroch. Súčasťou balenia sú dva haptické ovládače a rovnako dve základné stanice. Dve základňové stanice sa umiestňujú v miestnosti oproti sebe, čím sa vytvorí priestor 3×4 metre, v ktorom sa budete môcť pohybovať vo virtuálnej realite. Poloha ovládačov a okuliarov je snímaná pomocou laseru, ktorý určí presnú polohu hráčov v priestore.

Recenzia na HTC Vive

Kde sa môžem dozvedieť viac ?

Virtuálnej realite sa venuje portál o virtuálnej realite – VirtualnaRealita.eu, ktorý každodenne prináša novinky zo sveta VR, výrobcov headsetov, oznámenia nových hier, zaujímavé články zo slovenskej a celosvetovej scény VR. Recenzuje nie len VR headsety pre desktopovú, ale aj virtuálnu realitu pre smartfón, a robí recenzie VR herní a VR hier. Prináša tiež informácie o rozšírenej realite, 3D a 360 technológiách.

LOGO4